Vedeli ste, že Konope sa už od pradávna používa v Himalájach na liečenie výškovej choroby. Najstarší nález konope pochádza zo 6. tisícročia pred n.l. Na farmakologické účely bolo konope používané už v neolite v Ázii, približne 5500 rokov pred naším letopočtom. V konopných semenách sa nachádza vzácny vitamín K. Zo stoniek konope bol v Číne vyrobený prvý papier na svete už 95 rokov pred Kristom. Toaletný papier z konope je omnoho ekologickejší ako bežný toaletný papier. Konope je dvojdomá rastlina, t.z. vytvára samčie a samičie rastliny. Najbližším príbuzným konope je chmel Humulus Lupulus. Konope pochádza pravdepodobne z centrálnej Ázie odkiaľ bolo človekom rozšírené do celého sveta. Konope má tri základné druhy: Cannabis sativa, Cannabis indica a Cannabis ruderalis. Novorodenci dostávajú endokanabinoidy pri kojení v materskom mlieku, aby dostali chuť k jedlu a naučili sa jesť. Podľa legendy sa Buddha pred osvietením, živil len jedným konopným semienkom denne. Povesť hovorí, že Šiva, jeden z bohov Hinduizmu, objavil konope a vysial ho v Himalájach. Novorodenci dostávajú endokanabinoidy na počiatku kojenia od matiek v materskom mlieku, aby dostali chuť do jedla a naučili sa jesť.

Dobré Konopí

Dobré Konopí je česká firma zo Sušic, obce v juhozápadných Čechách. Na svojich poliach nikdy nepoužili ani liter umelých hnojív a úrodu zbierajú stále ručne aby rastlinky konope nezničili. Od doby, ako môžeme nakupovať bez priameho kontaktu s výrobcami, se nám snažia predajcovia predať rozprávkové príbehy plné superlatív aby sme verili, že ide o ten správny produkt pre nás. Pravý príbeh ale obsahuje hlavne ponaučenie a to väčšinou z chýb.

V Dobrém Konopí si už desať rokov popri práci na poliach aj mimo nich všímajú, že urobili množstvo chýb. A práve vďaka tomu se neustále učia a zlepšujú. Preto máte vždy istotu, že Vám ponúknu len to najlepšie, čo aktuálne zvládaju. Môžete nám veriť, že to rozhodne nie je málo :)

Dobré Konopí Vám neponúka dokonalý produkt. Taký ani neexistuje. Bez vymyslených príbehov o nevídanej kvalite sa vydali cestou rozumu a zodpovednosti za svoju produkciu. Buďte si istí, že v Dobrém Konopí sa stále učia a nerobia tie isté chyby znova. Môžete sa tak vždy tešíť z o niečo lepších a kvalitnejších výrobkov.

www.dobrekonopi.cz

Nastaviť filtrovanie produktov
parametre
+
varianty
+
cena
+
dostupnosť
+
výrobcovia
parametre
Kanabinoid
+
dostupnosť
Zavrieť okno
zoradiť:
počet produktov na stránke:
počet produktov: 25
grid
table
Načítať viac produktov
zoradiť:
počet produktov na stránke:
počet produktov: 25

Tento e-shop využíva cookies a bez ich použitia nie je schopný fungovať.

Súhlasím
Nesúhlasím