Vedeli ste, že Konope sa už od pradávna používa v Himalájach na liečenie výškovej choroby. Najstarší nález konope pochádza zo 6. tisícročia pred n.l. Na farmakologické účely bolo konope používané už v neolite v Ázii, približne 5500 rokov pred naším letopočtom. V konopných semenách sa nachádza vzácny vitamín K. Zo stoniek konope bol v Číne vyrobený prvý papier na svete už 95 rokov pred Kristom. Toaletný papier z konope je omnoho ekologickejší ako bežný toaletný papier. Konope je dvojdomá rastlina, t.z. vytvára samčie a samičie rastliny. Najbližším príbuzným konope je chmel Humulus Lupulus. Konope pochádza pravdepodobne z centrálnej Ázie odkiaľ bolo človekom rozšírené do celého sveta. Konope má tri základné druhy: Cannabis sativa, Cannabis indica a Cannabis ruderalis. Novorodenci dostávajú endokanabinoidy pri kojení v materskom mlieku, aby dostali chuť k jedlu a naučili sa jesť. Podľa legendy sa Buddha pred osvietením, živil len jedným konopným semienkom denne. Povesť hovorí, že Šiva, jeden z bohov Hinduizmu, objavil konope a vysial ho v Himalájach. Novorodenci dostávajú endokanabinoidy na počiatku kojenia od matiek v materskom mlieku, aby dostali chuť do jedla a naučili sa jesť.

Mastičky z travičky

Firma, ktorá si dala za cieľ, vytvoriť prémiové produkty za rozumnú cenu. Vyrábajú len produkty z najlepších surovín, ktoré sú k dispozícií. Všetky ich produkty sú v BIO kvalite, pretože milujú prírodu rovnako ako my a vedia, že ona jediná vytvára zázraky v podobe nás samotných.

Začali v roku 2020, keď ich žiadna z dostupnách mastí nezaujala a že ich vyskúšali desiatky... Vyvynuli teda svoje vlastné. Povedali dosť pesticídom, ropným výrobkom či nedajbože rastovým hormónom. Konope si pestujú sami a hnoja ho vlastným prírodným hnojivom a tak majú istotu, že neobsahuje ťažké kovy.

Mastičky z travičky si zakladajú na vysokej kvalite výrobkov. Nekopírujú výrobné postupy od iných ale tvoria svoje vlastné. Chcú pozdvihnúť očiernené meno konope a ukázať svetu, že konope vylieči každý problém. No a my sme sa im rozhodli pomôcť :)

www.mastickyztravicky.cz

Nastaviť filtrovanie produktov
parametre
+
varianty
+
cena
+
dostupnosť
+
výrobcovia
dostupnosť
Zavrieť okno
zoradiť:
počet produktov na stránke:
počet produktov: 5
grid
table
zoradiť:
počet produktov na stránke:
počet produktov: 5

Tento e-shop využíva cookies a bez ich použitia nie je schopný fungovať.

Súhlasím