Vedeli ste, že Konope sa už od pradávna používa v Himalájach na liečenie výškovej choroby. Najstarší nález konope pochádza zo 6. tisícročia pred n.l. Na farmakologické účely bolo konope používané už v neolite v Ázii, približne 5500 rokov pred naším letopočtom. V konopných semenách sa nachádza vzácny vitamín K. Zo stoniek konope bol v Číne vyrobený prvý papier na svete už 95 rokov pred Kristom. Toaletný papier z konope je omnoho ekologickejší ako bežný toaletný papier. Konope je dvojdomá rastlina, t.z. vytvára samčie a samičie rastliny. Najbližším príbuzným konope je chmel Humulus Lupulus. Konope pochádza pravdepodobne z centrálnej Ázie odkiaľ bolo človekom rozšírené do celého sveta. Konope má tri základné druhy: Cannabis sativa, Cannabis indica a Cannabis ruderalis. Novorodenci dostávajú endokanabinoidy pri kojení v materskom mlieku, aby dostali chuť k jedlu a naučili sa jesť. Podľa legendy sa Buddha pred osvietením, živil len jedným konopným semienkom denne. Povesť hovorí, že Šiva, jeden z bohov Hinduizmu, objavil konope a vysial ho v Himalájach. Novorodenci dostávajú endokanabinoidy na počiatku kojenia od matiek v materskom mlieku, aby dostali chuť do jedla a naučili sa jesť.

Konopná masť na akné

Akné alebo Acne Vulgaris

Acne vulgaris je jedno z najčastejších chronických ochorení kože, v puberte najčastejšie ochorenie kože. Prejavuje sa vznikom kožných vriedkov, ktoré sú spôsobené upchatím mazových žliaz a ich následným zápalom. Stagnujúci sekrét poškodzuje žľazy a spôsobuje zápal a vznik jaziev. Akné sa vyskytuje v oblastiach kože s najvyššou hustotou mazových žliaz (folikulov) tzn. na tvári, ramenách, chrbte a hrudi.

Najbežnejšie je akné počas puberty z dôvodu nadmernej tvorby hormónov. U väčšiny ľudí sa po dosiahnutí dospelosti postupne stráca alebo prechádza v mierne štádium.

Konopná masť na akné

Konopná masť nanesená na jednotlivé vyrážky či rozsiahlejšie plochy pokožku vyčistia, pri dlhodobom používaní zabránia upchávaniu mazových žliaz a tým zabránia následnému vzniku zápalu a rozvoju ďaľších nepríjemných vyrážok.

Konopná masť Konopný táta obsahuje veľké množstvo kanabidiolu CBD, ten má významné protizápalové účinky.

Vhodné je konopnú masť používať dlhodobo a pravidelne ráno a večer po bežnej očiste pleti (ženy môžu používať konopnú masť v tenkej vrstve pod make-up).

S akné sa dokáže skvele vysporiadať aj konopný olej. Konopný olej sa dá skvelo používať aj na starostlivosť o pleť a kožu. Pleť vyživuje, zvláčňuje a je hypoalergénny - môže sa používať aj na citlivú pokožku. K čisteniu pleti je vhodné konopný olej používať ráno aj večer. Vďaka prirodzenému obsahu liečivých látok zapálené akné pomaly vyliečite.


Tento e-shop využíva cookies a bez ich použitia nie je schopný fungovať.

Súhlasím
Nesúhlasím