Vedeli ste, že Konope sa už od pradávna používa v Himalájach na liečenie výškovej choroby. Najstarší nález konope pochádza zo 6. tisícročia pred n.l. Na farmakologické účely bolo konope používané už v neolite v Ázii, približne 5500 rokov pred naším letopočtom. V konopných semenách sa nachádza vzácny vitamín K. Zo stoniek konope bol v Číne vyrobený prvý papier na svete už 95 rokov pred Kristom. Toaletný papier z konope je omnoho ekologickejší ako bežný toaletný papier. Konope je dvojdomá rastlina, t.z. vytvára samčie a samičie rastliny. Najbližším príbuzným konope je chmel Humulus Lupulus. Konope pochádza pravdepodobne z centrálnej Ázie odkiaľ bolo človekom rozšírené do celého sveta. Konope má tri základné druhy: Cannabis sativa, Cannabis indica a Cannabis ruderalis. Novorodenci dostávajú endokanabinoidy pri kojení v materskom mlieku, aby dostali chuť k jedlu a naučili sa jesť. Podľa legendy sa Buddha pred osvietením, živil len jedným konopným semienkom denne. Povesť hovorí, že Šiva, jeden z bohov Hinduizmu, objavil konope a vysial ho v Himalájach. Novorodenci dostávajú endokanabinoidy na počiatku kojenia od matiek v materskom mlieku, aby dostali chuť do jedla a naučili sa jesť.

Zelená Země

Zelená Země už od roku 2010 pestuje a vyrába konopné potraviny pro zdravý chutný život všetkých. Ich cieľom je dostupné liečebné konope a zdravé konopné potraviny pre všetkých. Všetky svoje produkty sa snažia pestovať s láskou k Zemi.

Konopné semienka a protein v BIO kvalite od Zelené Země sú z ekologického poľnohospodárstva väčšinou z územia Českej republiky. Konopu na čaj pestujú a zbierajú sami, pochádza z BIO farmy pri Sedlčanoch v Stredočeskom kraji. Konopný olej v BIO kvalite pochádza z Českej republiky.

Ide o rodinnú firmu, pričom sami konopné potraviny užívajú a tak vyrábajú len to, čomu sami veria. Vo svojom portfóliu majú okrem potravín aj kozmetiku a produkty pre zvieratá.

www.zelenazeme.cz

Nastaviť filtrovanie produktov
parametre
+
varianty
+
cena
+
dostupnosť
+
výrobcovia
parametre
Kanabinoid
+
dostupnosť
Zavrieť okno
zoradiť:
počet produktov na stránke:
počet produktov: 36
grid
table
Načítať viac produktov
zoradiť:
počet produktov na stránke:
počet produktov: 36

Tento e-shop využíva cookies a bez ich použitia nie je schopný fungovať.

Súhlasím
Nesúhlasím